Newsletter Kwiecień

Przyszła pora na nadrobienie zaległości…
Co teraz robimy?
Ostatnie miesiące pracowaliśmy nad dopracowaniem konstrukcji driverless, bazującej na naszym bolidzie PM07. Ostatnie elementy są instalowane, aby sprawdzić jak trzy lata pracy przy opracowaniu systemu driverless przez nasz zespół działają w praktyce.
 
Co dalej?
Myślami wybiegamy daleko do przodu i już teraz dyskutujemy o kolejnym bolidzie – PM09, którego planowana premiera nastąpi w sezonie 2023/2024. Jego napęd będzie oparty o cztery silniki, zamontowane w piastach, co pozwoli na dużo wyższe osiągi pojazdu. Bolid ten, tak samo jak poprzedni (PM07), będzie bazował na konstrukcji monocoque. Jesteśmy w końcowej fazie projektowania, a kolejnym etapem będzie prototypowanie niektórych rozwiązań. Wiele niewiadomych przed nami, ponieważ część systemów pojazdu jest zupełną nowością! Jednakże takie wyzwania jeszcze bardziej motywują nas do działania!


Fotorelacja
Mimo napiętych grafików, udało nam się znaleźć trochę czasu na sesje zdjęciowe na terenie Poznania. Fotografie pojawiają na bieżąco się w naszych social mediach. Możecie je również znaleźć w kalendarzach na rok 2023.
Co zdziałali nasi fotografowie? Zapraszamy do zapoznania się z zawartością załączników.
 Quizy
Na przełomie stycznia i lutego, w Zespole PUT Motorsport, odbywały się wielkie przygotowania do quizów kwalifikacyjnych na zawody Formuła Student.
Quizy to etap, w którym zespoły z całego świata konkurują ze sobą, by otrzymać możliwość startowania w zawodach klasy Formuła Student. Członkowie zespołów przez cały dzień odpowiadają na pytania, dotyczące regulaminu danych zawodów i rozwiązują zadania, które weryfikują ich wiedzę inżynierską. Uczestnicy, którzy prawidłowo ale też w jak najszybszym czasie rozwiążą zadania, otrzymują możliwość wystartowania w zawodach.
Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych wyników! Pozwoliły nam one dostać się na rundy odbywające się na Węgrzech i w Szwajcarii.
FS POLAND
W najbliższe wakacje odbędą się pierwsze zawody Formuła Student w Polsce! Runda ta odbędzie się na torze Autodrom w Słomczynie. Będzie to kolejna świetna okazja do zaprezentowania naszej konstrukcji oraz posiadanych umiejętności. Jesteśmy niezmiernie dumni, że otrzymaliśmy możliwość uczestnictwa w tych zawodach. Kliknij TUTAJ aby dowiedzieć się więcej!
„KIEROWNICA BOLIDU FORMUŁA STUDENT – O KOMPOZYTACH I NIE TYLKO”
Rozpoczęliśmy ważne przedsięwzięcie jakim jest tworzenie case study dla osób zainteresowanych motoryzacją, budową pojazdów i nie tylko. W pierwszym “wydaniu” przedstawiamy krok po kroku, jak i z czego została wykonana kierownica do naszej konstrukcji PM07 oraz staramy się przybliżyć w jaki sposób powstają elementy z kompozytów. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym studium Zespołu PUT Motorsport. Kliknij TUTAJ, aby przeczytać!

MOTOR SHOW
Od 30 marca do 2 kwietnia, wystawiliśmy się podczas największych targów motoryzacyjnych w Europie Środkowej – Poznań Motor Show. To tutaj przez cztery dni mieliście niepowtarzalną okazję podziwiać w jednym miejscu aż trzy nasze projekty: Rusałkę, eWartę oraz PM07. Wyjazd naszych konstrukcji z warsztatu pozwolił zaszczepić w Was chęć dążenia ku elektromobilności! Nasze stoisko, które było największe w historii zespołu, było otwarte dla zainteresowanych motoryzacją i naszą wieloletnią pracą.
Dzięki takim wydarzeniom wychodzimy bogatsi o kolejną wiedzę z branży motoryzacyjnej, zarówno biznesową, jak i techniczną. Dodatkowo, takie eventy dają nam możliwość przyciągania kolejnych potencjalnych partnerów, którzy są największym wsparciem w tworzeniu nowych konstrukcji. Cieszymy się, że mogliśmy spotkać inne zespoły Formula Student i wymienić się cennymi wskazówkami i doświadczeniem. Miło było Was widzieć i spędzić wspólnie czas! Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy! Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok w jeszcze większym gronie.